BALTI MAASTIKUFOORUM TALLINNAS 24 – 25 aprillil 2014

Balti maastikufoorum toimub 24.–25. aprillil Tallinna Õpetajate Majas ja Laulasmaa konverentsikeskuses. Foorumile on kutsutud osalema ja esinema inimesed erinevatelt maastikega tegelevatelt erialadelt nii Eestist kui Euroopast. Foorum on kakskeelne (eesti-inglise sünkroontõlkega).

Eesti on kujundamas seisukohta liitumiseks Euroopa maastikukonventsiooniga. Tegemist on meie jaoks olulise rahvusvahelise kokkuleppega, mis on loodud Euroopa maastike kaitse, korralduse ja planeerimise reguleerimiseks. Ühinemise nimel on juba palju tööd tehtud: on antud panus selle koostamisse; Eesti osaleb Euroopa Nõukogu kultuuri, pärandi ja maastike komitee töös; mitmed seadused ja arengukavad käsitlevad maastikukaitset, planeerimist ja hooldust ning on korraldatud neid tegevusi populariseerivaid üritusi. Liitumisel on Eestil oluline välja töötada oma rakendamismeetmeid ning just seetõttu korraldabki Eesti Maastikuarhitektide Liit aprilli lõpus 2-päevase foorumi, kus arutame vajadust konventsiooniga liitumise järele, selle sisu ja võimalikke rakendamismeetmed.

Esinejad ja teemad:

– Maguelonne Dejeant-Pons (FR, Euroopa Nõukogu, õigusdoktor), Euroopa Maastikukonventsioon – Gerhard Ermischer (DR, CivilScape), Euroopa kodanikuühenduste võrgustik  CivilScape – Pere Sala i Marti (ES, Kataloonia Maastiku Observatoorium, keskkonna ekpert), EN infosüsteemid, konventsiooni juurutamine kohalikku poliitikasse – Kathryn Moore (UK,  Birmingham ülikooli maastikuarhitektuuri professor), Rahvusvaheline Maastikukonventsioon – Urve Sinijärv (Kekkonnaministeerium) – Kalev Sepp (Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse professor) – Riin Alatalu (Kultuuriministeerium, kultuuripärandi ekspert) – Andres Levald (Siseministeerium, Planeerijate Ühing,planeerimisekpert) – Ülar Mark (Eesti Arhitektide Liit, arhitekt) – Kristiina Hellström (Eesti Maastikuarhitektide Liit, maastikuarhitekt) – Põllumajanduse temaatika esineja täpsustamisel – Regionaalset kogemust jagavad Läti, Leedu ja Soome kolleegid – Rahvusvahelist kogemust jagavad rahvusvaheliste orgaisatsioonide esindajad (esinejad täpsustamisel).

Täpsem info foorumi kodulehel www.balticlandscapeforum.ee

 

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.